פורסם בתקשורת

לאחרונה יותר ויותר אנשים מוכיחים כי האמרה “נפש בריאה בגוף בריא” היא לא פחות ממדויקת. פעילות גופנית ותזונה מאוזנת משפרות את הבריאות.”יש סוגים שונים של ספורט.
איזה ספורט מתאים לך? (פורסם באתר סלונה)

לאחרונה יותר ויותר אנשים מוכיחים כי האמרה “נפש בריאה בגוף בריא” היא לא פחות ממדויקת. פעילות גופנית ותזונה מאוזנת משפרות את הבריאות.”יש סוגים שונים של ספורט. כשמדברים על ספורט שעוזר לירידה במשקל מדברים על ספורט אירובי שמעלה את קצב חילוף החומרים ועוזר לנו לשרוף יותר אנרגיה,או פעילות כוח כמו בניית שריר לעומת פעילות כמו פילאטיס ויוגה “, אומרת טופז דרזנר, דיאטנית ראשית בשומרי משקל, המתמחה בייעוץ ובהרכבת תפריט תזונתי לספורטאים. “חשוב להדגיש שפעילות גופנית אירובית מגבירה את קצב חילוף החומרים (קצב שריפת האנרגיה ולא קצב הליכה לשירותים) 24-48 שעות אחרי הפעילות כך שהגוף עובד בשבילנו גם אחרי שעשינו את הפעילות”. 
האם חילוף חומרים משפיע על הדיאטה? (פורסם באתר סלונה)

רובנו מתבלבלים לחשוב שתדירות היציאות שלנו משקפת את קצב חילוף החומרים, “אחד מהבלבולים הכי גדולים של אנשים זה תדירות היציאות”, מסבירה טופז דרזנר דיאטנית ראשית בשומרי משקל, “אין קשר בין תדירות היציאות, אנשים רזים לא בהכרח הולכים לשירותים כמה פעמים ביום”. בנוסף, יש נטייה להאמין שדיאטות הורסות את קצב חילוף החומרים, זה נכון ! שכן דיאטות כאסח לא מאוזנות והרעבה, בהחלט עלולים לפגוע בקצב חילוף החומרים שלנו, “כאשר אנחנו מספקים מזון לגוף בכל 3-4 שעות אנחנו שומרים על קצב חילוף החומרים המאוזן”,  מסבירה דרזנר. 
העונה החמה לדיאטה (פורסם באתר סלונה)

בגדי הים, המכנסיים הקצרים, הגופיות, כולנו רוצים להיכנס לתוכם ולהיראות טוב, “בקיץ יש לנו יותר מוטיבציה לרזות. אנחנו רוצים להגיע לחוף הים עם בגד הים האהוב, ללבוש בגדים קצרים, לכן דווקא בקיץ הדיאטה קלה יותר” מציינת טופז דרזנר, דיאטנית שומרי משקל. הקיץ, וזה ככל הנראה רשמי, היא העונה הנכונה לדיאטה. זה נכון, שבעזרת נחישות ומוטיבציה אפשר לרדת במשקל בכל עונה, אבל בקיץ, מעבר לביקיני ולשמלות הקצרות, ישנם גורמים נוספים המשפיעים לטובה על ההצלחה בדיאטה. בעזרת טופז דרזנר בדקנו איך לאמץ את היתרונות, וגם, לא פחות חשוב, איך להיזהר מהחסרונות.
לא תאמינו כמה קלוריות יש ביין ובירה (פורסם באתר נענע 10)
 
בארץ החלו לקיים פסטיבלים מקומיים של טעימות יין שנעשו חלק אינטגראלי משוק הבידור והפנאי בארץ. יקבי בוטיק קטנים ומשפחתיים התחילו לצוץ והיקבים הוותיקים פתחו מרכזי מבקרים המעניקים חוויה תיירותית. גל העלייה מרוסיה העלה את צריכת האלכוהול בישראל גם כן. בכל העשור הראשון של המילניום החדש, המשיכה צריכת האלכוהול הישראלית לטפס לרמות חדשות. גם הייצור המקומי התפתח, הן בתחום היין והן בתחום הבירה. צריכת היינות בישראל נמצאת בעליה מתמדת. טופז דרזנר, דיאטנית ראשית של חברת ״שומרי משקל״, עושה לכם סדר בבקבוק השתייה.